ARAŞTIRMA & GELİŞTİRME

1999 yılında kurulan ARGE bölümü, 2016 Temmuz ayında bakanlık onaylı Ar-Ge Merkezi olarak faaliyetlerine devam etmektedir. 34 personeli bulunan merkezde 26 araştırmacı ; 7 Teknisyen ve 1 kıdemli araştırmacı çalışmalarını devam ettirmektedirler. Ar-Ge Merkezi çalışmalarını Kinteks fabrikasındaki toplam 498 m² alana sahip alanda gerçekleştirmektedir. Sempozyum, kongre, çalıştay ve eğitim etkinliklerine katılımlar yaparak arge personellerinin geliştirilmesi ve edinilen bilgi ve deneyimlerin paylaşılarak, proje işbirliklerinde kullanıma sunulması hedeflenmektedir. Arge merkezinde Marka, patent ve faydalı model konularında fikri ve mülki haklar konusunda detaylı çalışmalar yapılmaktadır. Arge merkezi; ticari ürüne dönüşen projelerinin yanında üniversite sanayi işbirliği destek programlarıyla bilimsel çalışmalara katkıda bulunmaktadır.

Arge Projelerinin izlenmesi, değerlendirilmesi ve bilgilendirilme sistematiği ISO9001/2015 kalite yönetim sistemi esaslarına göre yürütülmektedir.

ARAŞTIRMA & GELİŞTİRME

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi için