1980 yilindan bugüne, tekstil sektöründe

Güçlü ve Emin Adimlarla…

Ticari faaliyetimize Elazig’da 1958 yilinda basladik. Kendimize yüksek hedefler koyduk.

Hakkımızda

1980’lerde ise Bursa’ya taşındık ve Harput Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin bugünkü temelleri Bursa Gökçen Han’da atıldı. 1980-90 yıllarında kendine tekstil sektöründe haklı bir yer edinen Harput Tekstil, 1990 yılından sonra ülkemizin girdiği sanayileşme sürecinde emin ve güçlü adımlarla yerini aldı. 1990-1995 yıllarında duyarlı yönetim çizgisini küçük ölçekli büyümeler ile birleştirip sağlam temeller üzerinde yükselen hedefler ilke edinildi.

Grubumuzun en önemli lokomotiflerinden biri haline gelerek; 1995 yılından sonra teknolojiyle beraber yetişmiş insan gücüne yaptığımız yatırımlarla hızlı bir büyüme ivmesi yakalamış bulunmaktayız.

Grubumuzun en önemli lokomotiflerinden biri haline gelerek; 1995 yılından sonra teknolojiyle beraber yetişmiş insan gücüne yaptığımız yatırımlarla hızlı bir büyüme ivmesi yakalamış bulunmaktayız. Harput Tekstil; haşıl, büküm, fantezi dokuma ve basic dokuma işlemlerini gerçekleştirdiği üç ayrı lokasyonda üretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu haşıl ve büküm tesisleri, BTSO Organize Sanayi Bölgesi’ndeki dokuma ve konfeksiyon tesisleri ve Nilüfer İlçesi Gökçeköy Mevkiinde kurulu basic dokuma kumaşlar üreten fabrikasıyla tekstil sektörüne yön verecek ürünler üretilmektedir.

 

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi için