HARPUT TEKSTİL HAKKINDA

Harput Holding’in ilk şirketi olan Harput Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin temelleri 1980 yılında Bursa Gökçen Han’da atıldı. 1980-90 yıllarında kendine tekstil sektöründe haklı bir yer edinen Harput Tekstil, 1990 yılından sonra ülkemizin girdiği sanayileşme sürecinde emin ve güçlü adımlarla yerini aldı. 1990-1995 yıllarında duyarlı yönetim çizgisini küçük ölçekli büyümeler ile birleştirip sağlam temeller üzerinde yükselen hedefler ilke edinildi.

Grubumuzun en önemli lokomotiflerinden biri haline gelerek; 1995 yılından sonra teknolojiyle beraber yetişmiş insan gücüne yaptığımız yatırımlarla hızlı bir büyüme ivmesi yakalamış bulunmaktayız.

Harput Tekstil; haşıl, büküm, fantezi dokuma ve basic dokuma işlemlerini gerçekleştirdiği üç ayrı lokasyonda üretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu haşıl ve büküm tesisleri, BTSO Organize Sanayi Bölgesi’ndeki dokuma ve konfeksiyon tesisleri ve Nilüfer İlçesi Gökçeköy Mevkiinde kurulu basic dokuma kumaşlar üreten fabrikasıyla tekstil sektörüne yön verecek ürünler üretilmektedir.


VİZYONUMUZ;

Tekstil sektöründe, yerli ve global pazarda çağdaş, inovatif ve kurumsal anlayışla, tek lokasyonda entegre üretim yapan ve sürdürülebilir teknoloji üreterek yeni ufuklar açan bir dünya markası olmak.

MİSYONUMUZ;

Müşteri beklenti ve taleplerini merkez odaklı alarak, iyileştirmeye açık tüm süreçlerimiz ile yüksek kalite, hızlı servis ve yenilikçi çözümler sağlamak. Toplumumuzun ihtiyaçlarına sosyal projelerle destek vermek. Her şeyden önce çalışanlarıyla bir aile olma bilinci içerisinde, tüm ekibinin yaratıcılığını ve verimli çalışmalarını teşvik eden teknoloji ile desteklenmiş çalışma platformunu temin etmek. Tek lokasyonda entegre üretimi sağlarken arge ve tasarım faaliyetleri ile, bilişim teknolojilerinin desteğiyle ev tekstilinde ve teknik tekstilin çeşitli alanlarında çalışmalar sürdürerek global sektöre ve kurumumuza katkı sağlamak. Kurum içi ve kurum dışı bilgi güvenliğinin öneminin farkında olarak Bilgi güvenliği yönetim sisteminin devamlılığını sağlamak. Çevre bilincini oluşturarak yaygınlaşmasını sağlamak.

KALİTE POLİTİKAMIZ;

Harput Tekstil olarak, belirlenmiş olan faaliyet alanlarındaki operasyonlarını ve süreçlerini kalite anlayışı içerisinde yürütmeyi, T.C. Anayasası ve ilgili taraf olunan Uluslararası sözleşmeler altındaki ilgili kanun maddeleri, faaliyetlerine ilişkin bakanlık ve kurumların çıkardığı önerge, mevzuat, bildirim ve diğer şartlara uymayı, Müşteri beklenti ve isteklerini karşılayarak müşteri memnuniyetinin sürekliliğini sağlamayı, Kalite-proses ekseninde üretimini, kurumsal yapısını sürekli iyileştirmeyi, Müşteri taleplerini karşılayabilmek amacı ile kurum içi sürekli iyileştirme faaliyetlerinde bulunmayı, Tedarikçilerinin kalite yönetim sistemine uygun çalışmalarını desteklemeyi ve teşvik etmeyi, Şirketin hedeflerine yönelik tüm çalışanlarının katılımını sağlamayı taahhüt ederiz.

Ana sayfa | İnsan Kaynakları | Bilgi toplumu hizmetleri | BA-BS | İletişim